Sıkça Sorulan Sorular

Çocuğa illa ki tablet alınmalı mı?

Eskiden tablet mi vardı dediğini duyar gibiyim. Eskiden tablet yoktu, babalar vardı. Bazen at olurlardı bazen kayıkçı. Seçim senin.

Facebook hesabı açmalı mıyız?

Çocuğunuzun fotoğrafının altına “Aslan oğlum, gururumuzsun”, “Güzel kızım, akşama geç kalma.” yazmak gibisi yoktur. Üstelik onları istediğin zaman dürtebiliyorsun. Büyük teknoloji.

Oğlumun tuttuğum takımı tutması için ne yapmalıyım?

Dayısıyla fazla futbol muhabbeti yaptırmayın, yeter.

Kızım Mervelere gitmek isterse ne yapmalıyım?

Merveler bir zamanlar Bababankların korkulu rüyasıydı ama artık bu sorun ortadan kalktı. “Merveler bize gelsin, burda çalışın kızım.” formülü bu konuda çok etkili.

Mangalda dikkat etmemiz gerekenler nelerdir?

Ana kural: Mangalın başından ayrılmayacaksın. Et çok pişer, az pişer, köz söner, top gelir, çocuk devirir, her şey olur. Ailenin farklı üyeleri seni mangaldan sofraya çekmek isteyecektir. “Soğutmayın siz.” “Başlayın ben geliyorum.” “Tamam ben burda atıştırıyorum.” gibi cümlelerle bu talepleri savuşturabilirsin.

Eşimiz evde yokken çocuklara acıkırsa ne yapmalı?

Menemen, sucuklu menemen, pastırmalı menemen veya peynirli menemen yapabilirsin. Eğer aşçılığına güveniyorsan Karışık menemen de olabilir.

Aldığım karpuz kelek çıkıyor ne yapmalıyım?

Karpuzu bir elinle tutup diğer elinle göbeğine vur. Bir yandan da kulağınla karpuzu dinle. Güzel bir titreme sesi geliyorsa karpuz kelek değildir. Gururla ailene sunabilirsiniz.

Kredi Notu Hesaplama

AKBANK'TAN TÜM BABALARIMIZA SAYGIYLA...